Tweets by @sjogodni ТІРАС

середа, 26 листопада 2014 р.

У Львові на вихідних був землетрус...

22 листопада о 21:15 у м. Львові зафіксований землетрус силою близько 4-х балів по 12-ти бальній шкалі інтенсивності землетрусів (MSK-64).

      Землетруси, які відчували у Львові, були у 1976, 1977 й у 1990 роках. Найсильніший із них був у 1977 році, коли у місті відчувалися поштовхи у 4 бали за 12-бальною шкалою. 
      “Найсильніший землетрус на Львівщині зафіксовано 135 років тому — у 1875 році в районі Великих Мостів був землетрус у 6 балів. Власне, за даними сейсмологів — для  території це максимум. Адже, Львівщина у 6-бальній зоні (за 12-бальною шкалою)”, 


             Про це повідомили працівники відділу сейсмічності Карпатського регіону Київського інституту геофізики НАН України, інформує Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.
Землетрус стався 22 листопада о 21:14 на території Румунії на відстані 488 км від м. Львова.
Загиблих, травмованих людей, руйнувань або пошкоджень будівель та транспортних комунікацій немає. Остаточні дані з визначення епіцентру та сили землетрусу уточнюються.
      На території Західної України у будь-який час може статися землетрус потужністю у 8-9 балів за 12-бальною шкалою Ріхтера. Гірський масив на кордоні стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний як і у Чилі. Про це ТСН заявили румунські фахівці.
      Зона Вранча, що розташована неподалік Українсько-Румунського кордону. За словами вчених найближчим часом тут теж станеться землетрус, який потужністю переплюне стихію 1977 року. Тоді в Бухаресті загинули 15 тис. людей 

– Епіцентр буде глибоко в землі і що глибше, тим потужніше буде землетрус. Його почують навіть у Москві, - каже Георге МЕРМУРЯНУ, директор Інституту фізики землі (Румунія).
        Небезпека України у її грунті. Магнітуда у 6 балів за шкалою Ріхтера на кордоні з Румунією може вилитись у 8-9 балів за 12-бальною шкалою, а це майже як на Гаїті.
Так землетрус 1927 року зруйнував фактично все побережжя Криму, - говорить Олександр КЕНДЗЕРА, заступник директора Інституту геофізики Національної академії наук України. 
Та не тільки масштаби руйнувань зробили кримський землетрус потужністю у 8 балів відомим. А паніка. 
- Під час землетрусу море в буквальному сенсі вивергало у повітря півкілометрові стовпи полум’я. Так вибухав газ із підземних родовищ, - передає телеканал.
            Зона Вранча, розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. В її межах осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також у верхній мантії на глибинах 80-160 км. Найбільшу небезпеку становлять такі, що виникають на великих глибинах. Вони спричиняють струси ґрунтів до 8-9 балів в епіцентрі в Румунії, Болгарії, Молдові. Глибокофокусність землетрусів зони Вранча обумовлює їх слабке затухання з відстанню, тому що більша частина України перебуває в 4-6-бальній ділянці впливу цієї зони. У ХХ ст. в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 балів. Катастрофічні землетруси у 1940 та 1977 роках мали магнітуду 7. Південно-західна частина України, що підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, потенційно може бути віднесена до 8-бальної зони.

поради як залишитись живим під час землетрусу:  
                                                                                                                         (матеріали інтернет сайтів) mediastar.net.ua
Якщо землетрус застав вас в будинку
Дерев’яні будинки вважаються найбезпечнішими під час землетрусів. Якщо такий будинок руйнується, він створює великі порожнини у яких можна врятуватися. Цегляні будинки руйнуються на оркемі цегли. Зазвичай цегла спричинює важкі поранення, але все ж менші ніж бетонні. Бетонні панельні будинки є найнебезпечішими під час землетрясіння.
– Якщо ви знаходитесь на 1-2-му поверхах багатоповерхівки, постарайтесь негайно вибігти, остерігаючись падаючих обломків будинку що рушиться. Відбіжіть на безпечну відстань.
– Якщо ви знаходитесь на 3-му і вище поверхах не вибігайте з будинку: сходи і сходові площадки будуть заповнені людьми в паніці. Ліфти або вже будуть відключені, або можуть відключитися в будь-який момент. Крім цього сходи часто обвалюються при перших же поштовхах. Фахівці радять перечекати поштовхи в тому приміщенні, де вони вас застали, перемістившись у безпечне місце.
Майже кожен, хто стояв у дверному проємі загинув. Так як коли обвалюється дверний «косяк», ви будете роздавлені разом з ним. Станьте у внутрішньому куті кімнати при несучій стіні. Якщо у вас є міцний стіл, НЕ залазьте під нього, а лязьте поряд. Коли будинок обвалюється тяжка стеля пандає на мебель руйнуючи її. Але поряд утворюється «трикутник життя» - чим більший і міцніший об’єкт, тим більша виходить порожнина у якій можна врятуватися. Тримайтесь подалі від: 
вікон (можна поранитись склом, що розбивається);
зовнішніх стін будинку, які руйнуються в першу чергу;
тяжких і громіздких предметів (холодильників, шаф і т.п., які можуть зрушитись з місця або перекинутись).
Після закінчення поштовхів постарайтесь вийти з будинку (сильні землетруси переважно тривають від 10 до 20 секунд, іноді до хвилини). Оскільки можливі повторні поштовхи, тримайтесь несучих стін або переходіть в наперед вибране місце, де ви можете перечекати нові поштовхи. Рухаючись в приміщенні і виходячи з нього остерігайтесь падаючих обломків, обірваних електропроводів і металевих предметів ,до яких ті торкаються. Для захисту від пилу, яка утворюється при руйнуванні будинку використовуйте хусточку, шалик, або шматок одягу.
Якщо землетрус застав вас на вулиці
Відійдіть на безпечну відстань від будинків і ліній електропередач. Знаходячись на вулиці під час поштовхів ні в якому разі не забігайте в дім з метою допомогти постраждалим – це дуже небезпечно. Спершу потрібно дочекатися закінчення поштовхів.
Якщо землетрус застав вас на естакаді
Негайно біжіть до найближчого краю і віддаліться від моста чи естакади
Якщо землетрус застав вас у транспорті що рухається
Попросіть водія плавно загальмувати подалі від високих будинків. Залишайтесь в транспорті до завершення поштовхів.
Якщо землетрус застав вас в горах
Так як землетрус призводить до обвалів, їх слід уникати в першу чергу.
Якщо землетрус застав вас в лісі
Щоб втриматись на ногах не спирайтесь до дерев і не хапайтесь за них, так як під час поштовхів вони можуть рухатись подібно стальної пружини.
     Якщо землетрус застав вас під час сну
Якщо ви пробудились від підземних поштовхів:
– ні в якому випадку не вмикайте електричне освітлення (це може призвести до короткого замикання) та не запалюйте сірники і запальнички (газопровід вже може бути зруйнований). Користуйтесь лише кишеньковим ліхтариком;
– не витрачайте час на одягання, а захопивши лише найнеобхідніше дійте відповідно до попередніх параграфів.
Якщо ви в ліжку, експерти радять скотитись на підлогу. Найбезпечніше місце буде навколо ліжка.



Немає коментарів:

Дописати коментар